заплата на учителя

Публикувана на: 16.09.2008, от makashelova
Кoментари:18

 Здравейте колеги и на добър час!

Трогна ме изказването на Началника на РИО-Габрово в надвечерието на новата учебна година, че учителите трябвало да получават 200 и даже и

100 лева.Ха-ха това го казва "другарката",която и един ден не е била учител, не е носила дневник,а само администратор в училище.

Повече може да прочетете във вестник"Росица" от 15.09.2008г.Прочетете го.

Успехи и здраве! 

 

Коментари 18

18.09.2008 radivdani

Profile

user: lucy

че лидерите на стачката клекнаха

 А защо тогава лидерите все още са същите??? Кой им потърси отговорност? 

18.09.2008 Umniq

Profile

user: radivdani

  

Моята идея е ако има стачка/ но мисля ,че няма да се намери човешки ресурс за такава/ ,то тя трябва да е насочена към повече средства за образование , а не просто за заплати. Разбирате ли? Искането на по-високи заплати миналата година провали стачката.

 А на мен много ми се иска българските учители да се видят в какво положение са- подведени и измамени и отново да потърсят своето, защото когато отново се сетят че са много зле, ще има ново правителство, което ще е със същото отношение с каквото бе сегашното, просто сегашното сега е на колене, освен да отстъпва, няма на къде!

 Искането на нещо по-различно от добро заплащане ще отмести нещата в преговорите и ще ги разводни до положение отново нищо да не стане, стъпка по стъпка, и първата е човешко заплащане.

 Много лесно ще заметнат нещата за искане на по-добри условия в училищата като егоистични желание за по-добри учителски стаи, нови компютри за преподавателите и т.н.

За злоупотребите, които неминуемо ще се развихрят при ремонтите и доставчиците на оборудването изобщо не ща да се отплесвам, всеки знае.

18.09.2008 lucy

Profile

   Повечето средства за образование никога не са били само за заплати! А там в тези "повече средства" влизат и заплатите. Не е срамно да се поискат по-високи заплати.  Кой ако не ние ще го сторим? Да не би да очаквате  обществото, което ясно и в прав текст си изля "всенародната любов"? Не искането за по-високи заплати провали стачката а това, че лидерите на стачката клекнаха. Направете най-елементарен анализ на стачката на работещите в здравеопазването и ще разберете защо те успяха а ние не.

18.09.2008 radivdani

Profile

   Никой не защитавам, а просто си разсъждавам. Ето ,че сме на едно мнение. В системата на образованието трябва да постъпят средства за осъвременяване. Хората виждат ,че нашата образователна система боксува. Не се развива.  Моята идея е ако има стачка/ но мисля ,че няма да се намери човешки ресурс за такава/ ,то тя трябва да е насочена към повече средства за образование , а не просто за заплати. Разбирате ли? Искането на по-високи заплати миналата година провали стачката.

18.09.2008 Umniq

Profile

user: radivdani

  Ние, господин Умния, сме част от обществото и това никога не бива да  забравяме. Нашите заплати идват от данъците ,които хората плащат, а хората вече не са онова стадо овце отпреди 20 години и все повече ще държат да знаят къде отиват тези пари . Обществеността е тази ,която изпраща децата си в полусрутеното и студено училище и не иска просто да го научим на четмо и писмо, а иска то да стане достоен гражданин на това същото общество.

 Упорито защитаваш позицията на тези, които вместо да отремонтират училищата, трупат средства в бюджетния излишък. А как ученикът с телефон за 1000 лв ще приеме за достоен гражданин на нашето общество учителя с поостарелите му дрешки, или детето му, с петгодишния компютър?

 Обществеността в голама степен се досеща къде отиват парите от данъци- голама част от тях потъват в някой джоб, но нито може да го види, още по-малко пък да го предотврати.

18.09.2008 radivdani

Profile

user: Umniq

@ radivdani , обществеността нито ни храни, нито ни облича, а както виждаш и "обичта" и е налице, така, че просто не се затормозявай да мислиш за обществеността, време е да помислим за себе си, с влизането в ЕС цените стават все по-европейски...

   Ние, господин Умния, сме част от обществото и това никога не бива да  забравяме. Нашите заплати идват от данъците ,които хората плащат, а хората вече не са онова стадо овце отпреди 20 години и все повече ще държат да знаят къде отиват тези пари . Обществеността е тази ,която изпраща децата си в полусрутеното и студено училище и не иска просто да го научим на четмо и писмо, а иска то да стане достоен гражданин на това същото общество.

18.09.2008 Umniq

Profile

user: Eli_83

  Защо да се мъчите зимните месеци с продължителни и изтощителни стачки?

Други времена са, сега е ред да се покаже добродушие и грижа за народа- идат избори, изобщо не смятам, че ще се стигне до продължителни стачки.

А и след като оповестиха бюджетния излишък, ще е кощунство да не отпуснат средства на тия, от чийто гръб са свалили кожите /и трите кожи, да :)/

17.09.2008 Eli_83

Profile

 Оо..ако аз ви бях стачен лидер досега да съм ви оправила заплатите! Първо нямаше да ви водя есента, а пролетта! Другото, което щях да направя е, че щях да кажа на правителството, че им искам оставките на всички или провалям учебната година и приемите! Те щяха да се стреснат и като компромисен вариант щях да поискам 100% увеличение! Точно за две или максимум за три седмици щяхте да сте ОК!

17.09.2008 zdravkop

Profile
Ех, ако имаше един стратег да ни води миналата есен...

17.09.2008 Eli_83

Profile

  Здравейте, аз мисля, че пролетта е по-подходящо, тъй като ще бъдат застрашени всички приеми и стачката няма да се проточи дълго!

  Защо да се мъчите зимните месеци с продължителни и изтощителни стачки?