Сценарии за празници в ДГ

Публикувана на: 11.11.2007, от rummyd
Кoментари:382

За съжаление много малко колеги от ДГ влизат тук ,или поне не пишат но...

Знам,че такива празници всеки си прави сам ,в зависимост от групата и виждането си.

Подготовката и провеждането на всяко едно ''тържество'' изисква много време и усилия.

Ако има интерес,можем да пускаме сценарии на тържества които вече сме провеждали.

Така всеки може да вземе идея или да ползва готов такъв.

МОЯТА ИДЕЯ Е НЕ ЗА ''СПЕКТАКЛИ'' И ВИСОКО ХУД. ПРОИЗВЕДЕНИЯ-такива могат да се купят.

Просто тематично подбрани стихчета,песни и танци.Party!!!

Коментари 382

Влез за да коментираш
23.03.2008 Irina Blagoeva

Profile

ЕТО НЕЩО И ОТ МЕН

Програма за посрещане на Белия Щъркел                 Песен :Пролетен дъжд            1.  Тихият пролетен, пролетен дъжд                   звънна над моята стряха.                С тихия пролетен, пролетен дъжд                колко надежди изгряха!           Пр.: Тихият пролетен дъжд                   слуша земята и тръпне                   Тихият пролетен дъжд                    пролетни приказки шепне.             2 .  В тихия пролетен, пролетен дъжд                  сълзи, възторг и уплаха.                  С тихия пролетен, пролетен дъжд                  Колко искрици изтляха!            Пр.: ....................3=1  Стихотв :  Жаба     Песен:                    Пролет иде                   Идат отдалече птици на ята/2                  Пролет иде вече в нашата земя/2                  Всичко тука пее,всичко тук играй/2                  Пролет вече грее в родния ни край!/2     Драматизация: Дете и Щъркел                          Трайко Симеонов Дете:                  - Щърко парен,щърко мил,                             я кажи ми где си бил?                             Где и в кои страни                             Ти прекара толкоз дни? Щъркел:            - Мили, хубави деца,                             Бодри с румени лица,                             Да ви кажа где съм бил –                             Бях на гости чак при Нил.                           Дете:                    - А защо ли щърко драг,                                Ти при нас се връщаш пак?                                И какво те кара тук                               

Да прелиташ чак от юг?

Щъркел:               - Връщам се,дечица, днес                                С хубава приятна вест –                                Скоро с песни и цветя                                Ще пристигне Пролетта!     Песен:  Пролетна песничка                 1.  Тази пролет щъркела донесе:                       на реката- нова песен                       на гората -нова шума                       на тревата- нова дума.             Пр.:    А на мен за път готова           

Тя донесе песен нова /2

2.          Тя донесе пролетното слънцена заровеното зрънце.На пътеката – усмивкана поляната – завивка.              Пр.:   .........................                   Драматизация:   Ранна телефонограма от Щъркела до Жабурана”                                Чичо Стоян Щъркел:                - Ало!... Жаба:                     - Кой ме буди толкоз рано?                                 В съня ми кой се бърка? Щъркел:                - Аз съм,мила Жабурано,                                 Аз,приятеля ти – Щърка! Жаба:                     - О-о!Приятел!...Откога ли? Щъркел:                - Туй неверие ви бърка!                                 Ах,да знаеш колко жали                                 булката ми                                 Дето тъй от нас страните,                                 С нас задето не дружите –                                 Та помислих си, любезна,                                 раничко да те подиря –                                 с тебе в разговор да влезна,                                 чух,че търсиш си квартира –                                 аз пък имам – то се знае,                                 хем височка – и каква е, –                             

пък и топличка – цял рай е!...

Жаба:                        - Май досещам се коя е –                                    Но не иска ми се мене                                    Дом на щъркела в корема!... Щъркел:                   - Ето,ето – пак съмнение...                                     То на дружбата ни бърка!                                      Ало! Ало!?                      Чува ли се,мила жабо? Жабата :                     Чува се,но много слабо!...  Стихотворение:   Пролет – Чичо Стоян                                    Със лъчи и топло слънце                                   Облаците веч пронизва                                    И снега с топлинка си                                                           разтопява,пооблизва.                                     Ще отмахне снежни преспи,                                    По полето останали;                                    Ще пробуди цветни билки,                                    Под снега дълбоко спали.                                     Ще изсуши блатни локви                                    По ливади и поляни                                    И с усмивка блага , мила                                    Свойте гости ще покани.                                      Щъркели и лястовички,                                     Жеравите на редица,                                     Ще здрависа отвисоко                                     Вън  излезлите дечица.    Песен   1.   Над тополи и градини                    светъл дъжд звъни/2                   И през хълмовете сини                    бързат,бързат топли дни.            Пр.: Мои щъркели летете,                   виите се над нас.                   Носят ,носят ветровете                   ясния ви глас.              2.   Дълъг път е победила                   обчта ви пак/2                     Вливал е в съня ви сила      

слънчев, роден, роден бряг. 

3.          Радостта дойде в гнездата  и говори с тях/2и люлее пак земятавесел, весел щърков смях.   Стихотв.:                Тръгнал бял,най-чисто бял          чак от южните страни.                Все към нас летял,летял              от безкрайни дълги дни.                                  Над червеното море,                       уморен от път ,решил                       само да се спре за почивка           щъркът мил.                                      Свил крилете уморени,                   кацнал леко над морето.                Затова са му червени                      

клюнът дълъг и краката.

Ако някоя колежка хареса песничките, мога да дам и музиката им.

22.03.2008 karabakalova

Profile

Здравей,Е-лена!

За мен е удоволствие, когато мога да подам ръка,да бъда полезна.Ако ние,самите педагози,не сме коректни,толерантни и отзивчиви, на какво тогава учим и възпитаваме децата?!!Следователно, най - нормалното нещо е да помагаме и да си помагаме.И мисля,че ние сме тези,които трябва да бъдем образец  на обществото за ЧОВЕЩИНА!

Усмихнати и успешни дни желая!!!

22.03.2008 aneta73

Profile

'честита първа пролет, колеги, макар, че времето не е много приятно. чудесен сайт, прекрасен сценарий. ще взема някои идеи от тук

20.03.2008 E-LENA

Profile

Уважаема колежке Карабакалова,много ви благодаря за хубавия сценарий за най хубавия празник-Великден.Аз съм Елена Гемеджиева от Тутракан,тази на която преди време изпратихте сценарии за есента.Сега имам възможността да ви благодаря и да ви пожелая да сте жива и здрава и да бъдете все така всеотдайна колежка.Желая ви и много пролетно настроение ,много усмивки и късмет.Още веднъж ви благодаря. 

20.03.2008 IANA

Profile

Поздравления за сценария и за авторката му Карабакалова. Невероятен , интересен и емоционален сценарий.Бих последвала примера и`и предлагам на учителската гилдия и едно мое творение под редакцията на Карабакалова. Нека колегите, които имат подготвени сценарии да ги представят във форума. Така ще си помагаме и допълваме взаимно.

ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИК Звучат църковни камбаниВлизат деца. ДЕТЕ 1:      Чуй, камбаните звънят!                   Важна вест да известят!.                   Светъл празник се задава… Дете 2:        Знам, Великден наближава!                   Нека празникът чудесен                   да прославим с наш’та песен. Песен:        „ПРОЛЕТ НА ПОЛЯНАТА”/влизат и другите деца, носят кошница с яйца, оставят я в страни и  изпълняват песента. Лиса се промъква и открадва кошницата./ Дете 3:        Празник е,но как така,                    ще празнуваме сега                   като нямаме яйца? Дете 4:        Помислихме и  за това-                   ето кошница с яйца.  /показва към мястото, където са оставили кошницата/                   Ха!Къде изчезна тя??? /учудено/ Врана:        Ей,Лисана я отнесе                   кошницата с яйчица.                   Сигурна съм, аз видях,                   веднага я разпознах. Дете 5:        Ле-ле-е, как не я е срам,                   ще заложа тук капан.                   Да я питам, как така                   ще краде от нас яйца! Дете 6:        Да се скрием ето там,                   тя ще дойде пак насам.                   Ще я заловим  тогава,                   но ще има да прощава... /скриват се/МУЗИКА.Влиза Лиса и попада в капана.   Лиса:          Помощ, помощ, помогнете                   от беда ме отървете.                   Тук пред всички ще се извиня                   няма вече да крада. Дете :          Лисо, туй да ти е за урок!                   По възможност в кратък срок                   яйчицата ни върни!                   Запретни сега ръкави,                   козунака замеси!                   С лошото до тук се слави,                   помогни и ще простим! Лиса:          Ще помагам, няма как.                   Ето, връзвам си престилка,                   имам даже и точилка.                   Тук разбивам пет яйца,                   слагам захар и мая                   и брашното аз пресявам,                   от лимон кора прибавям.                   Със ръце замесвам ей така                   козунака слагам във тава                   да си втасва и почива                   с кърпа аз ще го завия. Дете:           А пък аз ще донеса                   Нааааай – големите яйца./показва с ръце голямо яйце т. е разтваря ръцете/ Дете:           Ха-ха, че къде ли си видялотолкова чак  наедряло,ама истинско яйце?!!                    Дете:           Съмнявате се?Останете!                     Погледайте и преценете                  дали е вярно или не!                                     Отдавна ,в стари времена,                   се появяват,както и сега,                   познахте ли какво? – ЯЙЦА!.                   Яйцата четири били                   и впуснали се във игри,                   но точно като вас,деца,                   боричкали се нашега!                   И  всяко тайно си мечтало                   да е най-силното и здраво.Влизат едно по едно децата-яйца и се представят.Държат пред гърди големи яйца от твърд картон, който от едната страна е естествения цвят на яйцето, а от другата е оцветен и има направен отвор през който се вижда лицето на детето.  1 дете-яйце:         Аз съм голямо и умно яйце. / завърта се/2дете-яйце:          Аз съм по-малко, но с лъвско сърце. / покланя се/3 дете-яйце:         Аз съм с усмихнато,кръгло лице!  / прави реверанс/4 дете-яйце:         Аз - вечно питащо  като дете.  Дете:                    Те първо живяха в хладилник голям                            и чакаха някой да каже ам, ам.                            Мина и  Цветница, Лазаровден,                            накрая дойде и великият ден!. Дете:                    Великден, Великден е вече при нас!                            Свят празник Април ни донесе!Камбани с божествен, загадачън глас                            подемат тържествена песен. Песен:        „ВЕЛИКДЕНСКО ПЕТЛЕ”На музика – народна влизат момиченца, които носат менчета в ръка и танцуват.Слагат ги в края на танца пред децата – яйца.Дете:           Момиченца малки  носели в ръка                   съдове с различна боя за яйца.                   Момиченце 1:      Ще взема от червената бояИ ще боядисам аз борак.Червено като ярката звездаще бъде моят пръв юнак. Момиченце  2:     От синята боя ще взема                            и в синьо ще го оцветя-                            небесно облаче поема                            и носи в себе си мира!! Момиченце 3:      Зелената боя избирам                            яйцата си да украся.                            На пролетен пейзаж се спирам,                            земята в него разцъфтя! Момиченце 4:      А жълтата боя за мен е,                            ще грейне като житен клас                            и Слънчо в него ще се смее,                            ще бъде щастие за нас.                             ПЕСЕН:”ДЪГА” Дете:           Започнала весела пъстра игра.                   Яйцата харесали свойта съдба и скачали смело в различна боя,погледайте само каква веселба! Голямото скочило в първия съд                    червено излязло от първия път!./обръща картоненото яйце/                   Червени и сини,и жълти,дори,                   премяни раздавали всички боиJ                   Красиви,щастливи и пъстри били,                   Яйцата танцували в свойте мечти!                   ./ всички яйца последователно обръщат картонените яйца/ ТАНЦ НА ЯЙЦАТА Дете – яйце /червено/:  Аз с червена съм премяна                                       Здраво,румено,засмяно.                                      Първо мене оцветяват,                                      а после здраве пожелават. Дете – яйце/синьо/:      Вижте колко съм красиво                                      и като небето  синьо.                                      Мир да има на земята,волно да растат децата!Ей това ви пожелавам,себе си ви подарявам! Дете –яйце/зелено/:      Разнасям дъх на пролетта,                                      цвета на щедрата земя.                                      Сърдечен поздрав и от мен                                      за празничния светъл ден.  Дете –яйце/жълто/:       Със цвят на слънце и на младостна празника аз нося радост!                                      Бъдете весели,игриви                                      и с нас вий премерете сили! Песен:        „ВЕЛИКДЕНСКИ ЯЙЦА” Дете:           Кошничката ни е пълна                    със великденски яйца.                   Сини, жълти и червени                   Като детски слънчица..                   Хайде бързайте, елате                   да си вземете яйца,                   всички хубави, отбрани                   само за добри деца. Дете:           В малка кошничка една,                   видях аз четири яйца,                   гиздавички, натъкмени,                   със великденски премени. Дете-яйце/синьо/:         Синьото яйце съм аз-                                      бързо съм  като Пегас!! Дете-яйце/жълто/:         Аз пък златна съм принцеса                                      всеки мене ще хареса! Дете-яйце/червено/:      Аз съм третото яйце                                      ще ви кажа – не, не, не!                                      Всяко мъничко  дете                                      „червен борак” ще избере. Дете-яйце/зелено/:        Я да прекратите спора!                                      Всички сме добри в отбора.                                      Най – красивите яйца                                      сме събрани тук сега!                                      ПЕСЕН:...................................................................................... Дете:           Отново чудо се явява!Великден с радост ни дарява!                   Яйца красиви боядисваме,                   с омайни краски ги изписваме!                   За здраве правим ги червени,                   за плодородие-зелени.                    Жълти- като слънце греят!А сини - в облаци се реят.                                      На най- послушните деца                   той дава шарени яйца! Дете:           И идва ден,небето засиявакато невинност в детско сърчицеи по високо слънцето изгрява,усмихва се със огнено лице!  ПЕСЕН:”ВЕЛИКДЕН” /за козунака/ Дете:           Звънят,звънят  тържествено камбани:                   Христос воскресе, Господ е сред нас!                    От Бога тука всички сме  избрани,                   възпяваме Го с топлия си  глас.   Дете:           Христос воскресе и светът ликува,                   и с вяра чиста този ден празнува.                   С камбанен звън се блага вест разнесе                   Христос воскресе, Христос воскресе!                   Възторжени, душите се вълнуват!                   Надежди и желания палуват!Лицата ни от радост засияват,с любов и сила  Господ ни дарява!  Песен:        „ДА СЕ ХВАНЕМ ЗА РЪЦЕ” Запис на църковни камбани. Дете:           Светъл Великден е! Бият камбани!                   Всички на празника тук са събрани.                   Ведри усмивки цъфтят по лицата,                   радостно тръпнат  и пеят сърцата.                   Празник е!Весел,красив и съдбовен!Бог е възкръснал!Ликувайте,хора!С обич подайте си дружно ръцеи нека възкръсне във всяко сърцеБожият,мъдър и свят благослов: Вяра,Надежда и силна Любов!  А може ли празникът днес без софра,богато изпълнена с пъстри яйца?Сладка,козунаци и вкусни нещаприготвихме с обич за всички деца! И кой ще познае юнака борак?!Сега да премерим  силите пак!С писано, весело, здраво яйценека се чукне всяко дете!                     Празникът завършва с почерпка.

20.03.2008 IANA

Profile

Поздравления за сценария и за авторката му Карабакалова. Невероятен , интересен и емоционален сценарий.Бих последвала примера и`и предлагам на учителската гилдия и едно мое творение под редакцията на Карабакалова. Нека колегите, които имат подготвени сценарии да ги представят във форума. Така ще си помагаме и допълваме взаимно.

ВЕЛИКДЕНСКИ ПРАЗНИК Звучат църковни камбаниВлизат деца. ДЕТЕ 1:      Чуй, камбаните звънят!                   Важна вест да известят!.                   Светъл празник се задава… Дете 2:        Знам, Великден наближава!                   Нека празникът чудесен                   да прославим с наш’та песен. Песен:        „ПРОЛЕТ НА ПОЛЯНАТА”/влизат и другите деца, носят кошница с яйца, оставят я в страни и  изпълняват песента. Лиса се промъква и открадва кошницата./ Дете 3:        Празник е,но как така,                    ще празнуваме сега                   като нямаме яйца? Дете 4:        Помислихме и  за това-                   ето кошница с яйца.  /показва към мястото, където са оставили кошницата/                   Ха!Къде изчезна тя??? /учудено/ Врана:        Ей,Лисана я отнесе                   кошницата с яйчица.                   Сигурна съм, аз видях,                   веднага я разпознах. Дете 5:        Ле-ле-е, как не я е срам,                   ще заложа тук капан.                   Да я питам, как така                   ще краде от нас яйца! Дете 6:        Да се скрием ето там,                   тя ще дойде пак насам.                   Ще я заловим  тогава,                   но ще има да прощава... /скриват се/МУЗИКА.Влиза Лиса и попада в капана.   Лиса:          Помощ, помощ, помогнете                   от беда ме отървете.                   Тук пред всички ще се извиня                   няма вече да крада. Дете :          Лисо, туй да ти е за урок!                   По възможност в кратък срок                   яйчицата ни върни!                   Запретни сега ръкави,                   козунака замеси!                   С лошото до тук се слави,                   помогни и ще простим! Лиса:          Ще помагам, няма как.                   Ето, връзвам си престилка,                   имам даже и точилка.                   Тук разбивам пет яйца,                   слагам захар и мая                   и брашното аз пресявам,                   от лимон кора прибавям.                   Със ръце замесвам ей така                   козунака слагам във тава                   да си втасва и почива                   с кърпа аз ще го завия. Дете:           А пък аз ще донеса                   Нааааай – големите яйца./показва с ръце голямо яйце т. е разтваря ръцете/ Дете:           Ха-ха, че къде ли си видялотолкова чак  наедряло,ама истинско яйце?!!                    Дете:           Съмнявате се?Останете!                     Погледайте и преценете                  дали е вярно или не!                                     Отдавна ,в стари времена,                   се появяват,както и сега,                   познахте ли какво? – ЯЙЦА!.                   Яйцата четири били                   и впуснали се във игри,                   но точно като вас,деца,                   боричкали се нашега!                   И  всяко тайно си мечтало                   да е най-силното и здраво.Влизат едно по едно децата-яйца и се представят.Държат пред гърди големи яйца от твърд картон, който от едната страна е естествения цвят на яйцето, а от другата е оцветен и има направен отвор през който се вижда лицето на детето.  1 дете-яйце:         Аз съм голямо и умно яйце. / завърта се/2дете-яйце:          Аз съм по-малко, но с лъвско сърце. / покланя се/3 дете-яйце:         Аз съм с усмихнато,кръгло лице!  / прави реверанс/4 дете-яйце:         Аз - вечно питащо  като дете.  Дете:                    Те първо живяха в хладилник голям                            и чакаха някой да каже ам, ам.                            Мина и  Цветница, Лазаровден,                            накрая дойде и великият ден!. Дете:                    Великден, Великден е вече при нас!                            Свят празник Април ни донесе!Камбани с божествен, загадачън глас                            подемат тържествена песен. Песен:        „ВЕЛИКДЕНСКО ПЕТЛЕ”На музика – народна влизат момиченца, които носат менчета в ръка и танцуват.Слагат ги в края на танца пред децата – яйца.Дете:           Момиченца малки  носели в ръка                   съдове с различна боя за яйца.                   Момиченце 1:      Ще взема от червената бояИ ще боядисам аз борак.Червено като ярката звездаще бъде моят пръв юнак. Момиченце  2:     От синята боя ще взема                            и в синьо ще го оцветя-                            небесно облаче поема                            и носи в себе си мира!! Момиченце 3:      Зелената боя избирам                            яйцата си да украся.                            На пролетен пейзаж се спирам,                            земята в него разцъфтя! Момиченце 4:      А жълтата боя за мен е,                            ще грейне като житен клас                            и Слънчо в него ще се смее,                            ще бъде щастие за нас.                             ПЕСЕН:”ДЪГА” Дете:           Започнала весела пъстра игра.                   Яйцата харесали свойта съдба и скачали смело в различна боя,погледайте само каква веселба! Голямото скочило в първия съд                    червено излязло от първия път!./обръща картоненото яйце/                   Червени и сини,и жълти,дори,                   премяни раздавали всички боиJ                   Красиви,щастливи и пъстри били,                   Яйцата танцували в свойте мечти!                   ./ всички яйца последователно обръщат картонените яйца/ ТАНЦ НА ЯЙЦАТА Дете – яйце /червено/:  Аз с червена съм премяна                                       Здраво,румено,засмяно.                                      Първо мене оцветяват,                                      а после здраве пожелават. Дете – яйце/синьо/:      Вижте колко съм красиво                                      и като небето  синьо.                                      Мир да има на земята,волно да растат децата!Ей това ви пожелавам,себе си ви подарявам! Дете –яйце/зелено/:      Разнасям дъх на пролетта,                                      цвета на щедрата земя.                                      Сърдечен поздрав и от мен                                      за празничния светъл ден.  Дете –яйце/жълто/:       Със цвят на слънце и на младостна празника аз нося радост!                                      Бъдете весели,игриви                                      и с нас вий премерете сили! Песен:        „ВЕЛИКДЕНСКИ ЯЙЦА” Дете:           Кошничката ни е пълна                    със великденски яйца.                   Сини, жълти и червени                   Като детски слънчица..                   Хайде бързайте, елате                   да си вземете яйца,                   всички хубави, отбрани                   само за добри деца. Дете:           В малка кошничка една,                   видях аз четири яйца,                   гиздавички, натъкмени,                   със великденски премени. Дете-яйце/синьо/:         Синьото яйце съм аз-                                      бързо съм  като Пегас!! Дете-яйце/жълто/:         Аз пък златна съм принцеса                                      всеки мене ще хареса! Дете-яйце/червено/:      Аз съм третото яйце                                      ще ви кажа – не, не, не!                                      Всяко мъничко  дете                                      „червен борак” ще избере. Дете-яйце/зелено/:        Я да прекратите спора!                                      Всички сме добри в отбора.                                      Най – красивите яйца                                      сме събрани тук сега!                                      ПЕСЕН:...................................................................................... Дете:           Отново чудо се явява!Великден с радост ни дарява!                   Яйца красиви боядисваме,                   с омайни краски ги изписваме!                   За здраве правим ги червени,                   за плодородие-зелени.                    Жълти- като слънце греят!А сини - в облаци се реят.                                      На най- послушните деца                   той дава шарени яйца! Дете:           И идва ден,небето засиявакато невинност в детско сърчицеи по високо слънцето изгрява,усмихва се със огнено лице!  ПЕСЕН:”ВЕЛИКДЕН” /за козунака/ Дете:           Звънят,звънят  тържествено камбани:                   Христос воскресе, Господ е сред нас!                    От Бога тука всички сме  избрани,                   възпяваме Го с топлия си  глас.   Дете:           Христос воскресе и светът ликува,                   и с вяра чиста този ден празнува.                   С камбанен звън се блага вест разнесе                   Христос воскресе, Христос воскресе!                   Възторжени, душите се вълнуват!                   Надежди и желания палуват!Лицата ни от радост засияват,с любов и сила  Господ ни дарява!  Песен:        „ДА СЕ ХВАНЕМ ЗА РЪЦЕ” Запис на църковни камбани. Дете:           Светъл Великден е! Бият камбани!                   Всички на празника тук са събрани.                   Ведри усмивки цъфтят по лицата,                   радостно тръпнат  и пеят сърцата.                   Празник е!Весел,красив и съдбовен!Бог е възкръснал!Ликувайте,хора!С обич подайте си дружно ръцеи нека възкръсне във всяко сърцеБожият,мъдър и свят благослов: Вяра,Надежда и силна Любов!  А може ли празникът днес без софра,богато изпълнена с пъстри яйца?Сладка,козунаци и вкусни нещаприготвихме с обич за всички деца! И кой ще познае юнака борак?!Сега да премерим  силите пак!С писано, весело, здраво яйценека се чукне всяко дете!                     Празникът завършва с почерпка.

20.03.2008 karabakalova

Profile

Здравейте,колеги!

ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ!

ПРОЛЕТ Е!Нека пролетта напои душата ти с аромата на най-красивата любов!Нека разцъфнат в мислите ти цветята на мъдростта и всесилния разум!Нека топлината на слънцето обсеби сърцето на всяко живо същество!Нека всеки миг попие свенливата невинност на кокичето и неустоимия порив на пробуждането за нов живот!Нека раздаваме обич и красота!ПРОЛЕТ  Е !!!

И като пролетен дар искам да ви подаря полъха на мисълта си, претворил емоцията в очакване на най - големия християнски празник,празника на празниците - Великден, като сценарий за куклен  /или не/ театър за деца.

НАЙ – ВАЖНОТО НЕЩО                               

Великденски куклен театър                                                   Участват:                Момиче:Бърборка                Момче:   Борко                Катеричка                Лиса                Зайци                Мечка                Две мечета                Пчелички                Сърничка                Слънчо                Бърборка: Как се смее Слънчо днес,                    праща весели стрелички,                    гледа мъдро,с интерес,                    как се готвят тука всички                    да посрещнат ден Велик –                    Възкресение Христово                    и очакват  този миг                    с трепет и надежди нови! Песен:   “ЧУДО”                                Отново, отново чудо се явява,                Великден, Великден с радост ни дарява!                Яйца красиви боядисваме,                с омайни краски ги изписваме.                 За здраве,за здраве правим ги червени.                Тревички, дръвчета – като тях зелени.                Жълти като слънце греят,                сини – в облаци се реят.                На най - послушните деца,                Той дава шарени яйца!!! / оклюмал се показва Борко / Бърборка:    Що тъй си увесил нос?                        Сякаш гол си, гладен, бос?!                        Я се усмихни, приятел!                        Аз те знам като мечтател,                        весел,слънчев,шеговит,                        а пък днес си тъй сърдит!                        Чудно,кой те натъжи?                        Разкажи де! Разкажи! Борко: / пее / :                        Ама,че работа,ама че ден!                        Всичко от съмнало е против мен.                        Млякото пари,сапунът люти,                        блъскат ме подло всички врати.                         Татко заплашва с чичо Шамар,                        а по носа ме ухапа комар.                        Казвам ти честно,че съм огорчен –                        всичко от съмнало е против мен!                        Против мен! Бърборка:     Много мнителен си станал!                        Аз такъв не те познавам!                        Млякото парело,блъскал врати...                        Я стига хленчи!Пука ли ти?!/тихичко:/                                Чуй, чуй камбаните!Пее светът!                        За светлия празник – Великден! Борко:            Да, да!                        Знам,знам, Бог е вяра,надежда,любов!                        Дава ни сила,мечти и покров.                        Обаче си мисля, от всичко това,                        Кое е най – важното нещо в света?! Бърборка :    Голям си мислител и все много знаеш! Борко:            А ти само знаеш едно – да играеш!                        Животът не е само волни игри,                        понякога ей така се замисли! Бърборка: / прави се ,че мисли /                        Мммм..Пее:Готово! Замислих се.Даже измислих!Ще ти отговоря с най-мъдрите мисли!                        И чуй: За децата е важна играта!                        Най – важни за майките пък са децата!                        А болния, здраве най – много желае!                        За верни приятели всеки мечтае!                        И още си мисля, какво ли не мисля,                        но всеки си има своята истина!                        Бедният даже сънува пари!                        Самотникът всяка усмивка цени!                        Най – важно за всеки е онова,                        което си няма,разбра ли това?!! Борко:            Вярно е, важно е  всичко това!                        Но кое е най –най – най – важно в света?!                        Искам и трябва да го разбера!!! Бърборка:     Ти боядиса ли всички яйца? Борко:            Нали във четвъртък се прави това? Бърборка:     Вярно бе, петък е! Значи сме ток! Борко:            И сладки похапнах, и пийнах си сок... Бърборка:     Хайде тогава, тъй, както вървим,                        кое е най – важно ще установим!                        Борко:            Ще питаме всеки, който ни срещне,                        накрая и отговор верен ще блестне! / втурват се Лиса с козунак в ръка,след нея тича Катеричката/ Катеричка:   Чакай!Стой! Спри!Спри се!                        Спри се бе! Лиса:              Няма!  Катеричка:   Само да те хвана!                        Крадла!Готована! Лиса:              Хвани ме де! Нямааааааа... Катеричка:Чакай! Стой! Стой! Лиса:              Мамооооооооо...Как спънах се самоооо... Катеричка:  / стига я и я налага: /                        Връщай козунака!                        Ах ти, гадна сврака!/налага я /     Ще крадеш ли? Лиса:              Няма! Катеричка:   Честно? Лиса:              Обещаваам! Катеричка:   Аз пък ти прощавам!                        Стига ти пердаха!                        Празникът ме чака!/дава и козунака/Пее:                        Ето ти, хапни!                        И от днес помни!                        Кражбата,лъжата,                        щом са ти в душата,                        хлябът ще горчи,                        всеки те гълчи,                        все ще си опасна,                        гонена, нещастна! Борко:            Може ли минутка? Бърборка:     Моля, останете,                        само да попитаме:Двамата:       най – важното кое е?!! Катеричка:   На дружбата цената, деца, е честността!                        Щом честен си,ще имаш                        по цялата земя                        приятели добри                         и в радост, и в беди.                        Видяхте що се случи!                        Не ви ли убедих?! Зайци:/ влизат, пеейки песента :/                        “Приятел” И дори да си богат,и прочут,и знатен,страшно е на този святда си без приятел! С четири очи светапо – добре се гледаи е двойна радосттав битка и победа! Ла,ла,ла,ла..... В болка или скръб нищо страшно няма,щом с приятеля на гръбносите ги двама! Бърборка:Ей,момчета,весел празник!                Ясно стана ни сега,                че за вас в света най – важен                 е приятеля,нали така?!!! Зайците:        Точно така! Ла, ла, ла....../излизат със затихване... / Появява се Меца с две мечета / Борко:            Идва нашата Мецана! Бърборка:     Погледни я! Сладурана! Песен:            Мечка с мечета върви през гората,                        Газят с големите лапи тревата.                        Ту ги пошляпва,ту тихо гълчи!                        После ги гали и нежно ръмжи:                Тра,ла,ла,ла,ла,ла ,ла.............                Мили мамини мечета хайде на игра! Меца:             Ха здравейте,симпатяги!                        Добре дошли в гората дива!                        Винаги сте мили,благи,                        радвам ви се,щом ви видя! Двамата:       Здравей,приятелко добра!                        Борко:            Не знам какво да ти река! Бърборка:     Правим празнична анкета. Меца:             Правите какво?- букети? Борко:            Не бе, Мецо,не букети! Бърборка:     Правим празнична анкета! Меца:             Оох,сложните човешки думи!                        И откъде ли да ги знам?! Борко:            Споко де!Недей се чуди!                        Ей сега ще обясним. Бърборка!     Питаме когото срещнем                        все едно и също нещо! Меца:             Аааа,на питането, значи,                        викате анкета.Ясно! Борко:            Да,задаваме въпроси.                        И разбра ни ти прекрасно! Бърборка:     Как си мислиш и кое е                        Най – най- важно на света?! Меца: / пее /  Любовта е това,                        дето движи света                        и посява навред доброта.                        Има много неща,                        дружба ,мир, красота,                        най е важна за мен любовта! Борко:            Най е важна за теб любовта! Бърборка:     Рунтавелка възпя честността! Борко:            А пък зайците,плахи и диви,                        само дружбата прави щастливи! Двамата: / към Меца /                        Продължавайте свойта игра! Бърборка:     Ний какво ли да мислим сега?! / долитат пчели и нападат Мечките/ Пчели:           Бъъъъъз,бъъъъъъъъъз,бъъъз... Първа:           Пак сте бъркали в гърнето! Втора:            Пак сте лапали медеца! Първа:           Я му нажули дупето!                        Аз ще погна баба Меца! /мечките охкат и бягат / Първа:           Всяка сутрин преди слънце                        Литваме от цвят на цвят, Втора:            а пък те седят на пънче,                        и меда ни ще ядат! Първа:           Или с нас се потрудете,                        Ако ви се хапва мед! Втора:            Или.....я ги прогонете!                        Няма тук такъв късмет! / ъъъз,бъъъъъъъъз,бъъъъъъъъз......обиколка/ Първа:           Да запомнят най – накрая!                        Всеки хубаво да чуе:                        трудят ли се,ще ядат!                        Ако ще си мързелуват,                        През годината да спят! Борко:            Или...круши да берат! / пчелите бръмчат към тях / Бърборка:     Стига!Нас не ни жилете!                        Не сме пипали меда! Борко:            Помълчете!Престанете!                        Вярно,важен е трудът! Първа:           Точно! Там е истината! Втора:            Весел празник!Лек ви път! Първа:           И на работа,момчета!                        Важно нещо е трудът! / бъъъъъз.бъъъъъъъъъъъъъъз,бъъз...излизат / / подава се Сърна / Песен:            По поля и по баири,                        бродят кротките сърни,те са стройни и красиви,неспокойни и добри. Бягат през реки,поляни,в непроходните гори,няма други по земята,по – красиви от сърни! Сърна:           Гледам, мерите гората,                        Що ли води ви при мен? Борко:            Чудно ни е как сърната                        мисли всеки Божи ден.                        Има ли за нея нещо                        Най-най- важно на света?! Сърна:           Ха! Че вие преди малко                        ми изпяхте мисълта!Важна днес е красотата!Тя ще промени света! Бърборка:     И на теб благодаря! Борко:            И това е истина! Двамата:       А  такааааа!Ами сега?!! Слънчо: /пее/                        Идвам с песен на уста,                        Празника да честитя,                        Да ви облека с позлата                        В радост,мечти, красота! Двамата:/пеят/                        Всичко виждаш по света                        и разнасяш любовта,                        с всеки си приятел верен                        блика от теб обичта,                        ти си за нас мъдростта!!! Двамата:       Кое е най – важното нещо на света? Слънчо:/пее/        Пр.          Най – важното в човека е сърцето,                        добро ли е,спокоен ти бъди!                        Каквото и да стане,запомнете:                        Доброто на света ще победи!         Куплет:  За обич създаден е човека                         и радост в душата му да пей,                        за всички тогава е утеха,                        когато доброто в него грей!               Пр.                  Най – важното в човека е сърцето,                        добро ли е,спокоен ти бъди!                        Каквото и да стане,запомнете,                        Доброто на света ще победи!         Куплет: Живеем в действителност жестока                        И само любовта ще ни спаси,                        с доброто да стъпчем и порока,                        ръце да си протегнем и простим! Пр.                  Най – важното в човека е сърцето                        добро ли е с,покоен ти бъди!                        Каквото и да стане,запомнете:                        Доброто на света ще победи! Тримата:       Разбрахте ли всички,мили деца?                        Най – важното нещо е ДОБРОТА! Бърборка:     Празник е!Бързо сега у дома!                        А може ли празникът днес без софра,богато изпълнена с пъстри яйца?Сладка,козунаци и вкусни нещаприготвихме с обич за всички деца! Борко:            И кой ще познае юнака борак?!Сега да премерим  силите пак!С писано, весело, здраво яйценека се чукне всяко дете! Песен:            Светъл Великден е! Бият камбани!                        Всички на празника тук са събрани.                        Ведри усмивки цъфтят по лицата,                        радостно тръпнат  и пеят сърцата.                Празник е!Весел,красив и съдбовен!Бог е възкръснал!Ликувайте,хора!С обич подайте си дружно ръцеи нека възкръсне във всяко сърцеБожият,мъдър и свят благослов: Вяра,Надежда и силна Любов!           

19.03.2008 popova

Profile

Скъпи колежки, за първи път тази година проведохме тържество с деца на 3 години и родителите им. Посрещнахме заедно Баба Марта, а тя завърза мартеници и на деца, и на възрастни. В началото много се притеснявахме с колежката как ли ще се представят децата, но накрая останахме възхитени от тях. Нито едно не се разплака, нито едно не отиде при майка си. Всички деца си казаха стихчетата, изпяха песните и танцуваха без притеснение. Спокойното протичане на тържеството надмина всичките ни очаквания. Но може би това се дължеше и на факта, че " артистите " им бяха добре познати - нашата " леля" беше облечена като Баба Марта, колежката бее зад паравана като Кума Лиса и после при децата, а аз бях в ролята на мартичка - внучката на Баба Марта. Децата даже усукаха бял и червен конец със своите майки за дърветата в гората. А накрая всички заедно се хванахме на едно голямо хоро. Така че колежки, не се отказвайте от тържество с 1 гр., макар че винаги има риск.

16.03.2008 donmitka

Profile

Здравей,Lucy!Aз обаче работя в частна детска градина и шефовете и родителите искат изяви от всички групи в градината.Така че няма начин трябва да се изяви и моята 1ва група.

16.03.2008 lucy

Profile

Здравей, donmitka! И за момент не съм се усъмнила, че няма да се справиш. На един учителски съвет , преди време, взехме решение най-малките да не се натоварват с открити уроци. Някак спонтанно дойде това предложение може би, защото в момента имахме няколко нови колежки без стаж идоста малки деца от две възрасти. Просто , за да не се притесняват новите учителки. Лично аз никога не съм пропускала да приготвя нещо, па макар и малко, с най- малките. Те са и най-сладки! Каквото и да направиш с тях ще предизвика усмивки и умиление. Успех!

Търси в Teacher.bg