Ще мога ли да оправя положението в класа?

Публикувана на: 17.09.2010, от cecy1997
Кoментари:1
Значи ученик съм. Въпреки, че форума е за учители, пиша тази тема тук, защото мисля, че някой от вас е имал подобен проблем или тъй като сте педагози, ще можете да ми помогнете? Здравейте! Първо на 13 съм /7. клас/. Уча в добро училище, математическа паралелка, където влязохме с изпит /на средно ниво/. Ние сме 27 ученика /бяхме 28/, които бих казал сме умни /поне повечето/, тъй като почти никога няма човек с 3. Това беше уточнение Така, в класа има доста отличници /но не зубари, с изключение/, но има двама "главни"-аз /тук искам да вметна, че въпреки че не обичам спорта като цяло, имам добро телосложение/и още един /доста закръглен/. В пети клас бяхме приятели, тъй като мислехме, че имаме общи интереси. Това обаче се промени коренно в последните години. Тук искам да отворя отново една голяма скоба: той е страшно странна личност /"отличника"/, също и баща му /полицай/. Той обича да се подиграва на някой ВИНАГИ. Подиграва се на всяка тема на някой, който му се "поддава".Просто така му е угодно.Заради неговите претенции относно автобусите не ходихме на екскурзия-забраниха ни. Баща му се кара със всички и за всичко. /Това го казвам за да добиете представа за него. Аз се определям като "обикновен" ученик, който се опитва да общува със всеки. Така... Та тази година и края на миналата нещата се преобърнаха тотално. Ние се намразихме /заради горепосочените НЯКОЛКО ОТ ВСИЧКИ причини/. Сега сме смъртни врагове. Сега класът се е разделил на две!-тези който са от негова страна и тези които са на моя На негова страна са повечето момчета + 2-3 момичета. На моя са повечето момичета + 2-3 момчета. Именно поради тази причина /тъй като се чуди как да ми се подиграва - аз съм "избран" да ми се подиграва сега/ ме нарича "женчо" и "педал". Настройва повечето момчета срещу мен и те също ми се подиграват - повечето. При мен нещата са други, тъй като всички в моята "групичка" го мразят, без аз да съм ги подстрекавал. Аз съм момче с високо самочуствие /както и той/ така че не се поддавам лесно. Именно заради тези обиди спорихме доста в Скайп, за което баща му най-нагло ми се обади да и ме заплаши със СЪД-разбира се, аз не се поддадох. Сега продължава, класната не може да се справи, а баща му е меко казано не разбран. Именно тук идва въпросът: Как да сплута отново класа, без да се подиграваме един друг??? /Не искам да се сдобрявам с него, а просто да спре и да се сплотим и ако трябва да се извиним един друг/. Надявам се, че не съм ви изгубил времето, но за мен това е важен въпрос! Надявам се приложими и умни отговори. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

Коментари 1

25.09.2010 Inna

Profile

 Мило момче! Поздрави, че се осмели да поставиш проблема си тук. Ти си честно и откровено момче. Имаш ценности, разбирам го от споделеното. Винаги в една по-голяма група, независимо от възрастни или от подрастващи е тя, се обособява такъв антагонизъм между силни личности. Въпроса е как да намериш баланса или изхода. Разбирам, че имаш желание за добронамерен контакт, но не знаеш как да го осъществиш- страхуваш се да не те унижи твоят съученик. Наистина е много трудно. Бих те посъветвала да се обърнеш към психолога на училището и да му разкажеш всичко това искрено , като го помолиш за дискретност. Той е близо до вас, би могъл да намери най-подходящия начин за тази ситуация. Бих могла да ти дам съвет, но не смея- не познавам другата гледна позиция и би било нечестно. И още нещо- не мисли, че класната не може да ти помогне, опитай пак. Успех.