На лафче в..... Teacher.bg(2)

Публикувана на: 05.08.2008, от kr_bozhinov
Кoментари:419

 

 ПРОДЪЛЖЕНИЕ НА "На лафче в ......Teacher.bg(1)"

 98 страници от "На лафче в ......Teacher.bg(1)" са преместени в секция "Архив"

Колеги, много сериозни теми има в форума.

Във всичко обаче трябва да има баланс :)

Тук ще бъде мястото за вицове, закачки, смешки от нашата ежедневна работа.

Не забравяйте: БОЛЕСТИТЕ ГИ СЪЗДАВАТ ЯДОВЕТЕ, ЯДОВЕТЕ-ГАДОВЕТЕ!!!

Да се усмихнем и да гледаме по-весело на нещата

Лек, доходен и на вас ден

 

Коментари 419

11.09.2010 Eli_83

Profile

    Ох, това е нещо невероятно...не съм вярвала, че една китара и прекрасен глас могат да сътворят такава музикална магия!

    Поздрав за всички, за които Русия е не само просто географско понятие...това е стара народна песничка, която разпръскват страхотен заряд и много любов!

        Любэ - Конь / VBOX7

09.07.2010 mimi70

Profile

 

Българите - най-киселата нация в Европа

 Българите са с нагласата, че трябва да се грижат предимно за себе си и най-близките си и са силно привързани към традициите и към своята сигурност.

Най-малко склонни са да приемат промените и да се променят, и най-силно са привъзрани към запазване на статуквото. Причината според Паунов е фактът, че от десетилетия живеем в несигурност.

 Валери Петров - Тинтявата

04.12.2009 mimi70

Profile

Това много ми хареса:

Една банкова сметка за всички

Ние имаме една банкова сметка, която е еднакво достъпна за всички.
Но тя е малко по-особена от онази, в която държим и оперираме с авоарите си.
В нея не ни е позволено да депозираме. Можем единствено да теглим от наличното...

Никога не можем да си вземем извлечение от тази банкова сметка.
Никога не знаем колко ни е останало още за ползване в нея.
И няма мениджър, с който да можем да обсъдим, как по-ефективно да ползваме дебита ù.

Да, тази банкова сметка е нашето време!

Никой от нас не знае, с колко време още разполага.
И никой от нас не е в състояние да увеличи дните си.
Единственото, което можем, е да направим така, че те да са изпълнени с удовлетворение и щастие!

Автор - Ричард Дени
(един от най-известните търговски и мениджмънт-консултанти във Великобритания)

18.11.2009 Eli_83

Profile

  Да, супер, много нагледно, поздрави!Smile

  А това е позравът от мен, хубава песен, но малко тъжна!Sad

          http://vbox7.com/play:5e8a08b3

18.11.2009 mimi70

Profile

Браво на колегата Дамян Дамянов, направил видео-филма за свинския грип!Idea

Друг начин на учене, а и по-приятен.

Свински грип

 

10.11.2009 iv_2007

Profile

 

     Само дето ми се иска влаковете да върнат обратно приятелите, близките, децата ни дето избраха да търсят добруване по света. До тогава можем поне да мечтаем.

10.11.2009 mimi70

Profile

Честит 10 ноември!Idea

Малко песимистично ми звучите.

Само като си помисля колко митинги имаше, с концерти на известни изпълнители и каква еуфория беше. Хората искаха така жадуваната свобода на духа. Искаха да изразяват мнението си свободно, без да са засташени. Следяхме новините и чувахме за митинги из цялата страна. Такива очаквания се таяха! Малко в повече ни дойде май свободата?! Не сме били подготвени за нея.

Не ни остава нищо друго, освен да продължим да вярваме, че може би ще тръгнем с по-голяма скорост в правилната посока. Ако всеки един от нас даде една малка частица доброта и разбиране.

А тази песен още звучи актуална -

http://www.vbox7.com/play:5d07b13e&al=1&vid=

10.11.2009 anilenas

Profile

   Поздрав!Wilted Flower

   Толерира се от хора, които се страхуват за себе си повече от нормалното /да не забравяме, че инстинктът за самокъхранение е в природата ни и е нещо естествено/. Затова и нещата стават трудно, много трудно. Smile Цялото ни общество боледува и който не вижда това...жалко за интелекта. Вирусът е траен, защото постоянно се видоизменя. Преходът изобщо не е завършил. Няма как да стане с магическа пръчка. Като народ трябва да спрем да се опитваме да се самонадхитряваме за неща, в които не вярваме. Властта не ни дава добър пример за подражание в това отношение. Вече 20 години е така.

   Не можем да променим света. Никой не може. Годините си минават. Да се съсредоточим в конкретните неща около нас, които зависят от собствените ни действия. Резултатите от тях определено са позитивни, а това е вдъхновяващо. Аз винаги се хващам за това и то ме държи в равновесие. Емоциите са ни силни и често им се поддаваме. Не винаги ума побеждава, тъй като сме нормални човешки същества.

   Ден изпълнен с обич, надежда и вдъхновение желая на теб, Dostoevski и на всички колеги във форума, които носят в душите си обичта към децата и професията! Нали сме си я избрали сами!Wilted FlowerBroken HeartTravel 

10.11.2009 Eli_83

Profile

   Здравейте, Достоевски!Smile

  Аз нямам спомени от комунистическия /социалистическия/ режим, разполагам единствено със статистически данни-прираст на населението, разпространение на наркотици, достъп до медицинска помощ, облекчения за майки с деца, отпускане на заеме за купуване на апартаменти, цени на горива, развитие на научните звена и ВУЗ-овете и т.н.

  Сега живея във времена на пълна несигурност - не знаеш дали няма да те отвлекат, ограбят и т.н. вн.не зная какво му се харесва на тази "демокрация"?

10.11.2009 dostoevski

Profile

 

                                                 20 години мъчителен път към истинска демокрация. Може да се каже,че въпреки постепенната забрава на комунистическия режим,споменът за тази отминала епоха е все още жив и се връща по много и различни начини. И въпреки че улици и квартали, и селища бяха преименувани,присъствието на комунизма все още е факт,приемайки отблясъка на отминалите "хубави времена".

                                                 Жалкото е,че през този период  не се толерира интелектуалното разгръщане на хората като мислещи и творящи същества, а се акцентира върху функцията им на потребители.